Історія

Полтавщина – один з найчистіших та найкрасивіших регіонів сучасної України. Справжньою перлиною Полтавщини є місто Миргород, що розкинувся на березі річки Хорол. У світі всього кілька міст включають до своєї назви одне з важливіших прагнень всіх людей – прагнення до миру. Серед них – місто Миргород.

Заселення краю почалося багато століть тому, а вже в XI ст. територія сучасного Миргорода входила до складу Київської Русі. Великий князь Володимир, укріплюючи східні кордони, розпочав будівництво оборонних пунктів для захисту держави від кочовиків. На порубіжжі між Руссю й Степом виникали "городки", де ворогуючі сторони могли зустрітися для вирішення важливих питань або влаштувати торжище. Такі городки зазвичай ставали місцями укладення мирних угод. Один із таких пунктів і назвали Мир-городком. Тож не дивно, що з перших днів свого існування Миргород став справжнім домом для представників багатьох народів.

Згодом містечко опиняється в епіцентрі козацько-татарського протистояння. А з початком Національно-визвольної війни українського народу проти польського панування місто стає полковим центром, де бурхливо розвиваються ремесла й промисли, що спричиняє розвиток торгівлі й приваблює сюди переселенців з інших регіонів. Цікаво, що серед мешканців міста завжди були представники різних релігійних й етнічних громад, проте, їхнє співіснування завжди було мирним. Історія Миргороду не знає випадків міжнаціональної або релігійної ворожнечі. Дивно, але зовсім не через це місто стало широко відомим у ХІХ - на початку ХХ ст. Сумну славу місту принесла величезна калюжа, що її так яскраво описав М. В. Гоголь. Однак пізніше саме вода стане візитівкою сучасного Миргороду. Знаменитий в Україні курорт навколо родовища мінеральних вод було засновано ще в 1917 р. А невдовзі, у 1927 р., в місті було відкрито завод мінеральних вод.[1] Саме з мінеральними та лікувальними водами асоціюється у багатьох мешканців і гостей України це місто. Тут знаходиться лікувальний комплекс, до складу якого входять санаторії «Березовий гай», «Полтава», «Хорол» і «Миргород». [2] Приваблює туристів і знаменитий Сорочинський ярмарок, який проходить щороку в селі Великі Сорочинці неподалік від міста. Тож до Миргорода приїздять з усіх куточків України.

Невблаганний час руйнує камінь, стирає написи, знищує книги. А людська пам'ять надто коротка, щоб зберегти всі імена, дати й події. Утім, наше минуле - завжди з нами, у цій землі, у цьому місті.


Бібліографія

  1. Історія «Миргородської». // Електронний ресурс. Режим доступу : https://mirgorodska.ua/history
  2. Миргород / Подорожуй Україною // Електронний ресурс. Режим доступу : https://stezhkamu.com/places/452_myrhorod